Etusivu   |   Facebook

Salpausselän Vinttikoirakerho Ry - EtusivulleSalpausselän Vinttikoirakerho Ry

SVKL:n päänäyttely 18.9.2010 Lahti, Jokimaan ravikeskus (ulkonäyttely)

FCI:n ryhmä 10 ja 5.7. ja basenji ja faaraokoira, myös pennut (5- alle 7 kk & 7- alle 9 kk)

Järj. Salpausselän Vinttikoirakerho ry, Suomen Vinttikoiraliiton päänäyttely
Lisäsertit (paitsi afgaaninvinttikoirille, basenjeille, faaraokoirille, englanninvinttikoirille, ibizanpodencoille, irlanninsusikoirille, salukeille, venäjänvinttikoirille ja whippeteille, joilla omat päänäyttelyt).

Best In Show

1. AFGAANINVINTTIKOIRA
C.I.B & FI & SE & NO & POHJ & EE & LT MVA PMV-09 Agha Djari´s Urban Cowboy om. Sami Lyyski & Salla Suokas, Kauhajoki

2. FAARAOKOIRA
CIB POHJ BALT FI NO SE LT EE LV MVA  JWW-08 EEJW-08 LTW-08 BALTW-09 Northgate’s Dom Perignon om. Hanna & Kari Ukura, Tupos

RYHMÄ 5

1. FAARAOKOIRA
CIB POHJ BALT FI NO SE LT EE LV MVA  JWW-08 EEJW-08 LTW-08 BALTW-09 Northgate’s Dom Perignon om. Hanna & Kari Ukura, Tupos

2. BASENJI
Hanishan Quiet Zone om. Hanni Joronen, Toijala

3. PORTUGALINPODENGO SILEÄKARVAINEN PIENI
CIB FI SE NO DK RU BY EE LV LT MVA V-08-09 MV-10 Tähtitaivaan Häksätin om. Eija Tammi, Prunkila

4. PORTUGALINPODENGO KK PIENI
 LT LV EE JMVA BALT JMVA MEEJV-09 FI BY MVA Mimoso do Vale do Juiz om. Virpi Vuori, Espoo

MUUT ROTUNSA PARHAAT KOIRAT RYHMÄSTÄ 5

CIRNECO DELL´ETNA
PMJV-09 Vespinja’s Europa om. Annikki Peltola, Alpua

IBIZANPODENCO, KARKEAKARVAINEN
CIB FI LT MVA MV-10 LVV-09 PMV-08 Snout Strange Design om. Arja Pellinen & Arvo Hyytiä, Laitila

IBIZANPODENCO, LYHYTKARVAINEN
PMJV-09 Necronomicon Tutankhamon om. Kati Gerdt, Vantaa

PORTUGALINPODENGO SK KESKIKOKOINEN
FI MVA JMV-08 PMV-09 Maria de Abrantorto om. Mimori Fellman & Antti Karppinen, Espoo

PORTUGALINPODENGO KK KESKIKOKOINEN
Vehkakallion Felipe om. Minna Leinonen, Helsinki


RYHMÄ 10

1. AFGAANINVINTTIKOIRA
C.I.B & FI & SE & NO & POHJ & EE & LT MVA PMV-09 Agha Djari´s Urban Cowboy om. Sami Lyyski & Salla Suokas, Kauhajoki

2. ENGLANNINVINTTIKOIRA
AM FI MVA Gaia Fairlane Wild Irish Rose om. Kimmo Saarinen & Seppo Tanninen, Helsinki

3. ESPANJANVINTTIKOIRA
FI MVA JMV-08 Domecq Do Promontório Da Lua om. Päivi Nurmi, Hikiä

4. IRLANNINSUSIKOIRA
Mami´s Beardie Lamberto om. Päivi ja Marko Kontio, Riihimäki

MUUT ROTUNSA PARHAAT KOIRAT RYHMÄSTÄ 10

AZAWAKH
FI SE DK NO EE LT LV MVA JV-07 V-07-08-09 PMV-07-08-09 BALTV-09 Py's Aisha om. O. Lehtonen, Rauma

ITALIANVINTTIKOIRA
NO MVA Taikatytön Elosalama om. Tuula Syvänperä, Toivakka

PUOLANVINTTIKOIRA
C.I.B & FI & EE & ES MVA EUV-04 V-07-09 Betjanova Chart Felicitas om. Ritva & Pekka Pakkanen, Sippola

SALUKI
FI LT MVA BALTV-09 Hadayan Maxima om. Susanna Mäkelä & Raija Lundström, Kerava

SKOTLANNINHIRVIKOIRA
FI SE EE MVA LT LV EE BALT JMVA JMV-09 BALT JV-09 EEJV-09 EEV-09 LTJV-09 LVV-10 EEV-10 Blixten Born To Be Wild om. Inger Arhima, Kyösti Oinonen & M-L Arhima-Oinonen, Kantvik

SLOUGHI
FI S EE MVA V-07-08 Tillieville Xiam Ehz om. Päivi Nurmi, Hikiä

VENÄJÄNVINTTIKOIRA
C.I.B & FI & EE & RU & RKF & LT & LV MVA EE & RU JMVA V-08 EEV-10 LTV-06 POHJ JV-05 NevskyW-05 Rajalinjan Flash Thowra om. Milja Saarinen & Simo Jyrkinen, Imatra

WHIPPET
FI MVA NordV-09 Softouch Wild Hawk om. Nilla Lindholm, Siuntio


BIS VETERAANI

1. AFGAANINVINTTIKOIRA
FI MVA Nabila´s Ciao Amore om. Sami Lyyski, Kauhajoki

2. SALUKI
CIB POHJ FI SE DK EE LT MVA BALTV-05 EUV-06 V-07-09 Tazillah Rajaah-al-Rubin om. Satu Kuukka, Anjalankoski

3. IBIZANPODENCO, KARKEAKARVAINEN
CIB FI DK NO SE POHJ MVA V-03 SV-03-04-05-06 NV-03-05 Snout Noways om. Arja Pellinen & Arvo Hyytiä, Laitila

4. WHIPPET
CIB NO SE FI MVA V-06-07 VWW-10 Softouch Peppar Peppar om. Wanda Bubiel, Vantaa

MUUT ROTUNSA PARHAAT VETERAANIT

CIRNECO DELL ETNA
CIB POHJ FI SE NO EE MVA V-02 SV-02 NV-03 PMV-03 VMV-08 Vespina om. Annikki Peltola, Alpua

ENGLANNINVINTTIKOIRA
FI MVA DVM-03 Best-Looking Bandite om. Päivi Härkönen, Lempäälä

IRLANNINSUSIKOIRA
Wolfmann Malvina Merian om. Merja Viertokangas, Huhmari

PORTUGALINPODENGO, KK PIENI
CIB FI SE NO EE RU POHJ MVA PMV-01 V-01-03-06-07 BALTV-03 EEV-05 Marella Jarra om. Tuija Hynynen, Iisalmi

PORTUGALINPODENGO, SILEÄKARVAINEN, PIENI
CIB FI SE SK EE MVA MV-03 V-02 EUV-03 BALTV-03 Tähtitaivaan Saana om. Kari Katainen, Siilinjärvi

PUOLANVINTTIKOIRA
C.I.B & FI & EE & ES MVA EUV-04 V-07-09 Betjanova Chart Felicitas om. Ritva & Pekka Pakkanen, Sippola

VENÄJÄNVINTTIKOIRA
Rajalinjan Xarata om. Ritva Pakkanen, Sippola


BIS KASVATTAJA

1. FAARAOKOIRA
Kennel Northgate’s, om. Hanna & Kari Ukura, Tupos

2. BASENJI
Kennel Hanishan, om. Hanni Joronen, Toijala

3. SALUKI
Kennel Tazillah, om. Satu Hyvärinen, Sipoo

4. IRLANNINSUSIKOIRA
Kennel Brokenwheel, om. Sissi Bäckman-Hellman & Kimmo Roms, Jakkula

MUUT ROTUNSA PARHAAT KASVATTAJARYHMÄT

CIRNECO DELL ETNA
Kennel Vespinja’s, om. Annikki Peltola, Alpua

ITALIANVINTTIKOIRA
Kennel Ylladian, om. Leena Jääskelä, Helsinki

SKOTLANNINHIRVIKOIRA
Kennel Black Jade’s om. Aino Räsänen, Lehtoi

VENÄJÄNVINTTIKOIRA
Kennel Betjanova, om. Ritva & Pekka Pakkanen, Sippola

WHIPPET
Kennel Softouch, om. Pirjo Muhonen, Helsinki

BIS PENTU

1. WHIPPET
Softouch Hazelnut om. Pirjo Muhonen, Helsinki

2. ENGLANNINVINTTIKOIRA
Best-Looking Balrog om. Sarita Peltokangas, Lahti

3. FAARAOKOIRA
Northgate’s Just About Perfect om. Elina Vuori, Herronen Toni & Hanna Ukura, Tyrnävä

4. SKOTLANNINHIRVIKOIRA
Sandmanscot’s Magaidh om. Veera Koskinen, Lahti

MUUT ROTUNSA PARHAAT PENNUT

AFGAANINVINTTIKOIRA
Punapaulan Håkan om. Riitta Aho & Heli Kaikkonen, Joensuu

BASENJI
Bulldobas Cute As A Button om. Ari Ruotsalainen & Anu Koistinen, Hyvinkää

CIRNECO D´ELL ETNA
Vespinja’s Damn I’m Good om. Annikki Peltola, Alpua

IRLANNINSUSIKOIRA
Nightwing Country Boy Om. Taru Partinen & Ulla af Heurlin, Kirkkonummi

ITALIANVINTTIKOIRA
Dragonhunter Story Told By Smoke om. Kirsikka Lehtonen, Tampere

PORTUGALINPODENCO KK PIENI
Irezumin Vinho Branco om. Anna Kärkkäinen & Kimmo Saarinen, Espoo

PORTUGALINPODENGO SK KESKIKOKOINEN
Perfeito da Castelhana om. Mimori Fellman & Camilla Nurmi & Pamir Albayrak, Espoo

SALUKI
Aziz Hamid, om. Marjatta Alatalo, Lehtimäki

VENÄJÄNVINTTIKOIRA
Eugenian Nikifor om. Elisa Heimovaara, Jyväskylä

BIS KÄYTTÖLUOKKA

1. SALUKI
DV-09 FI MVA Tazillah Khanda-Karneol om. Heidi ja Alexander Wiik, Sipoo

2. ITALIANVINTTIKOIRA
EE MVA FI KVA-R Abolla Lady von Lampola om. Kitte & Sakari Lampola, Tampere

3. VENÄJÄNVINTTIKOIRA
FI KVA-R DVM-10 TS-10, DVR-10 Aino om. Kristiina Ahola, Kolho

4. PORTUGALINPODENGO KK PIENI
CIB FI SE NO EE RU POHJ MVA FI KVA-M JV-04 EEV-05 RKFV-07 SMM-07 V-07 Faidro's Honesto om. Tuija Hynynen, Iisalmi

^ Ylös

 

www.ssvk.fi | Copyright © 2009-2017 Salpausselän Vinttikoirakerho ry | Toteutus marikoo.com
Tämä sivu päivitetty 01.02.2011 | Tietoa sivustosta | Sivukartta